serreslife

Σπουδαίο διπλό για τον Πανσερραϊκό, στην μονομαχία του Ελ Πάσο, κόντρα στην Καλλιθέα, με βολέ του Χατζηδημητρίου μέσα από την περιοχή. Τα Λιοντάρια με έξυπνη τακτική, έκλεισαν τους διαδρόμους στους γηπεδούχους, δεν δέχθηκαν καμία ουσιαστική απειλή, ακόμη και στο Α’ ημίχρονο που οι γηπεδούχοι πίεσαν περισσότερο, αντίθετα λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου κατάφεραν να πετύχουν και το γκολ που τους χάρισε την πολύτιμη νίκη.

Στο Β’ ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι συνέχισαν την έξυπνη τακτική τους, περίμεναν με υπομονή τον αντίπαλο τους, που είχε μια ανούσια υπεροχή, δεν κινδύνευσαν και πάλι αντίθετα ήταν αυτοί που έχασαν μοναδικές ευκαιρίες(Μαφουτά, Τσούτσης, Κάκκο) σε ανεπανάληπτα τετ α τετ για να κλειδώσουν τη νίκη, που ευτυχώς δεν το πλήρωσαν.

Οι παίκτες του Παναγιώτης Διλμπέρη μετά τις άσχημες εμφανίσεις με Χανιά και Λεβαδειακό σήμερα παρουσίασαν ένα βελτιωμένο πρόσωπο, που φάνηκε στο γήπεδο και απέδωσε καρπούς για την ομάδα των Σερρών, που πήρε το πρώτο τρίποντο εκτός έδρας τρίποντο.

Το φιλμ του αγώνα…

Ενός λεπτού σιγή τηρήθηκε πριν την έναρξη του αγώνα για τα θύματα της Βραζιλιάνικης ομάδας, Σαπεκοένσε, στην αεροπορική τραγωδία της Κολομβίας.

11', ο Τσίπρας από δεξιά, επιχειρεί συρτό διαγώνιο σουτ, που εξουδετερώνει ο Μέλκας.

18': με οφσάιντ που δεν υπήρχε ανακόπτεται από τον Τζιλίρη(β’ βοηθό)  ο Κάκκο, αφού ο παίκτης Πανσερραϊκού καλύπτονταν

22', χωρίς τίποτα το ουσιαστικό πέρασε , για την Καλλιθέα, το έμμεσο φάουλ που σφύριξε μέσα στην περιοχή εις βάρος του Πανσερραϊκού ο διαιτητής Κυρίτσης, για αντικανονικό γύρισμα στον Μέλκα

38', μακρινό σουτ Μάκο, δεν έχει πρόβλημα ο Μέλκας που μπλοκάρει.

41', ΓΚΟΟΟΟΟΟΛΛΛΛΛΛ!!!!! Ο ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ!!!!! σέντρα του Κάκκο από τα δεξιά, ο Χατζηδημητρίου, αφύλακτος, γίνεται αποδέκτης της μπάλας στα αριστερά και μέσα στην περιοχή και με εξαιρετικό βολέ, στέλνει την μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και στα δίχτυα για το 0-1.

49', μακρινό δυνατό συρτό σουτ Ηλιάδη, πέφτει και διώχνει ο Μέλκας

55', ΕΥΚΑΙΡΙΑ για τον Πανσερραϊκό. Σε θέση τετ α τετ ο Τσούτσης, μετά από μπαλιά-τρύπα, απομακρύνει σωτήρια ο Ντούνης.

56', κάθετη στα καρέ της Καλλιθέας, βγαίνει εκτός περιοχής και διώχνει με τα πόδια ο Ντούνης προ του Μαφουτά.

62', μία ακόμη λάθος υπόδειξη οφσάιντ(Σπυρόπουλος-α’ βοηθός) εις βάρος του Πανσερραϊκού, αφού ο Χατζηδημητρίου καλύπτονταν

69', ΕΥΚΑΙΡΙΑ... ο Κάκκο σε ανεπανάληπτο τετ α τετ, θα αποφύγει και τον Ντούνη, όμως από πολύ πλάγια του σουτ που θα κάνει σε κενή εστία δεν θα βρει τον στόχο αφού η μπάλα θα περάσει παράλληλα από την κενή εστία

78', σουτ ο Μάκο έξω από την περιοχή, μπλοκάρει ο Μέλκας

90'+, σουτ ο Σμυρλής από θέση μέσα αριστερά, ψηλά από την εστία του Μέλκα...

ΣΚΟΡΕΡ: 42' Χατζηδημητρίου

ΚΑΛΛΙΘΕΑ(Τ. Γκώνιας): Ντούνης, Πάτας, Λεβέντης (73' Κυριζάκης), Σταμόπουλος, Μουκτάρης, Γκίνης, Μάκο, Μπέλης (36'

λ.τρ. Ηλιάδης), Τσίπρας, Σταματάκος, Γουόρντεν (87' Σμυρλής).

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ(Π. Διλμπέρης): Μέλκας, Βοσκόπουλος, Παπατζίκος, Σιάκκας, Ρούτσης, Κάκκο (77' Κανούλας), Τσούτσης (88' Τσουβαλτσίδης), Στέβιτς, Ιωαννίδης, Μαφουτά (90' Φουσού), Χατζηδημητρίου

ΔΙΑΙΤΗΤΗΣ: Κυρίτσης (Δωδ/νήσου)

ΒΟΗΘΟΙ: Σπυρόπουλος (Αν. Αττικής), Τζιλίρης (Πειραιά)

Πηγή: serresgoal.gr

• Πανσερραϊκός: «Λουκέτο» στο γήπεδο Το γήπεδο των Σερρών θα κλείσει επ’ αόριστον και πλέον αναζητείται λύση για το επερχόμενο ματς του Πανσερραϊκού με τον Αρη και όχι μόνο. Ραγδαίες είναι οι εξ...