serreslife

Ο ΟΦΗ αντιμετωπισε την Κυριακή τον Πανσερραϊκό στο ''Γεντί Κουλέ'' με στόχο να επιστρέψει στις επιτυχίες και το πέτυχε παρά την προσπάθεια του Πανσερραϊκου. Τελικό: Ο ΟΦΗ επικράτησε εύκολα με 2-0 της Ομάδας μας με γκολ των Βουό και Χαντί.

Ο ΟΦΗ ήταν το φαβορί πριν από το παιχνίδι. Εγινε το απόλυτο αφεντικό του αγώνα από την αρχή. Από το 5' λεπτό ο ΟΦΗ είχε σκοράρει και είχε σπρώξει στα σχοινιά τον Πανσερραϊκό. Με τον μόνιμο σκόρερ της την φετινή σεζόν η ομάδα του Ηρακλείου, Βουό πήρε κεφάλι στο παιχνίδι και φαινόταν πως θα έπαιρνε και μια εύκολη νίκη.

Για να γίνει εύκολη έπρεπε να φτάσουμε στο 78'. Και μέχρι εκείνο το σημείο ο Πανσερραϊκός είχε τις ευκαιρίες του για να ισοφαρίσει (με πιο σημαντική αυτή του Κανούλα στο 33'). Ομως δώδεκα λεπτά πριν το τέλος ο Χαντί με κεφαλιά έκανε δύο τα τέρματα του ΟΦΗ και «κλείδωσε» το τρίποντο για την ομάδα. Στις καθυστερήσεις του αγώνα αποβλήθηκε ο Κώτσιος με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Παρακολουθείστε τα Highlights του αγώνα ΟΦΗ-Πανσερραϊκός:

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΣΤΟ LIVE...

90'+ - Κόκκινη κάρτα στον Κώτσιο, επιδίωξε την κάρτα ο έμπειρος αμυντικός

88' - Τίποτα το αξιοσημείωτο τα τελευταία λεπτά - παιχνίδι κέντρου

83' - Διπλή αλλαγή για τον Πανσερραϊκό: Λάντο και Τσούτσης εκτός - μέσα ο Παναγιωτίδης και ο Χριστόπουλος

*Μετά από καιρό ο ΟΦΗ έχει διακριθέντα τερματοφύλακα του, πολύ καλή εμφάνιση από τον Δερμιτζάκη

81' - Τρίτη αλλαγή για τον ΟΦΗ: Εκτός ο Χαντί - στον αγωνιστικό χώρο ο Μάνος

80' - Εξαιρετική επέμβαση του Δερμιτζάκη έπειτα από σουτ του Ρούτση

78' - ΓΚΟΛ για τον ΟΦΗ: Σέντρα του Κοιλιάρα, γυριστή κεφαλιά ο Χαντί και 2-0

77' - Έχει πέσει ξανά ο ρυθμός στο ματς, ο ΟΦΗ έχει χάσει αρκετές ευκαιρίες για το 2-0

71' - Διπλή αλλαγή για τον ΟΦΗ: Εκτός οι Μητρόπουλος - Μιλοσάβλιεφ, μέσα οι Όγκμποε και Χύζι

69' - Ακόμα μια χαμένη ευκαιρία για τον ΟΦΗ από τον Ράντι - βγήκε σε πλεονεκτική θέση απέναντι στον Μέλκα, ήταν δίπλα μόνος ο Μιλοσάβλιεφ όμως ο Ράντι δεν έκανε σωστή επιλογή

68' - Εκτός ο Τσιμικάς - μέσα ο Χατζηδημητρίου για τον Πανσερραϊκό

66' - ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ ευκαιρία από τον Ράντι έπειτα από πάσα του Μιλοσάβλιεφ δεν κατάφερε να πλασάρει σωστά - ο Μέλκας  κάνει πολύ καλό παιχνίδι

64' - Σέντρα ο Χαντί, κεφαλιά ο Μίκιτς στο β' δοκάρι δεν απείλησε τον Μέλκα

Έπαιξε πολύ από τα ακρά και χθες  ο ΟΦΗ, όμως Μιλοσάβλιεφ και Ράντι δεν είναι ουσιαστικοί στην τελική προσπάθεια:

60' - Διπλή επέμβαση από τον Δερμιτζάκη σε δύο μακρινά σουτ παικτών του Πανσερραϊκού

59' - Κίτρινη κάρτα ο Νάστος

59' - Κεφαλιά - πάσα ο Βουό, σουτ ο Μιλοσάβλιεφ όμως ο Μέλκας ήταν εκεί και με τα πόδια απομάκρυνε. Σπουδαία φάση για τον ΟΦΗ

55' - Ακόμα μια καλή προσπάθεια από τον Κοιλιάρα, όμως την σέντρα του δεν την εκμεταλλεύτηκαν οι συμπαίκτες του και πέρασε η φάση για τους γηπεδούχους

52' - Πρώτη επίσκεψη στα καρέ του ΟΦΗ από τους φιλοξενούμενους - σουτ ο Τσούτσης, απέκρουσε ο Δερμιτζάκης

49' - Επίθεση με καλές προϋποθέσεις για τον ΟΦΗ, όμως ο Ράντι δεν κάνει καλή σέντρα

48'-  Δεν έχει μπει το ίδιο δυνατά, όπως στην αρχή του παιχνιδιού, ο ΟΦΗ

*Χωρίς αλλαγές οι δύο ομάδες:

*Ενδεκάδες:

ΟΦΗ: Δερμιτζάκης, Μικιτς, Κοιλιάρας, Κομεσίδης, Κώτσιος, Νάστος, Μητρόπουλος, Χαντί, Μιλοσάβλιεβ, Ράντι, Βουό.

Πανσερραϊκός: Μέλκας, Παπατζίκος, Στέβιτς, Λάντο, Τσελεπίδης, Ρούτσης, Τσιμίκας, Κάκκο, Τσούτσης, Βοσκόπουλος,Κανούλας

• Πανσερραϊκός: «Λουκέτο» στο γήπεδο Το γήπεδο των Σερρών θα κλείσει επ’ αόριστον και πλέον αναζητείται λύση για το επερχόμενο ματς του Πανσερραϊκού με τον Αρη και όχι μόνο. Ραγδαίες είναι οι εξ...